Podcasty i audycje

Posłuchaj / obejrzyj.

W ramach kampanii społecznej “Dobrze, że jesteś” odbyło się wiele rozmów w mediach. Przygotowaliśmy także dedykowane podcasty i materiały z liderami opinii, którzy wspierali kampanię. Zapraszamy do wysłuchania podcastów lub obejrzenia zapisu wideo jednego z nich.

PODCAST: DEPRESJA – CO KAŻDY POWINIEN O NIEJ WIEDZIEĆ?

Rozmowa Magdaleny Bigaj z terapeutką Joanną Flis to absolutne podstawy wiedzy na temat depresji, które powinien mieć każdy rodzic i nauczyciel. Oraz w zasadzie każdy z nas, skoro według Światowej Organizacji Zdrowia już wkrótce depresja będzie najczęściej diagnozowaną chorobą na świecie, a już dzisiaj choruje na nią ponad 300 milionów osób, w tym w Polsce blisko 1,5 miliona.

Zapraszamy do posłuchania rozmowy poniżej na stronie lub w serwisie Spotify (klik)Podcast możecie także pobrać na dysk i odtworzyć w szkole offline, klikając w ten link do pobrania.

 


 

 

PODCAST SUPERTATA.TV: DEPRESJA. KIEDY CHORUJE RODZIC.

Posłuchaj podcastu Marcina Perfuńskiego, znanego jako Supertata.tv, w którym rozmawia z dr Magdaleną Śniegulską oraz ze swoimi słuchaczami. Temat rozmowy dotyczy bardzo wielu ludzi: co się dzieje w rodzinach, gdy na depresję cierpi rodzic? Jak sobie z tym poradzić? Jakie strategie mogą przyjąć rodzice, a jak wesprzeć dzieci? Zapraszamy do posłuchania audycji lub obejrzenia jej zapisu wideo w serwisie YouTube.

Posłuchaj podcastu:

 

Obejrzyj zapis wideo:

 

Podejrzewasz depresję u dorosłego?

Test symptomów depresji
u osób dorosłych

Wykonaj anonimowy test symptomów depresji oparty o Skalę Depresji Becka. To podstawowy test służący do autodiagnozy.

Podejrzewasz depresję u dziecka lub nastolatka?

Test symptomów depresji 
u dzieci i młodzieży

W wieku dziecięcym i nastoletnim łatwo pomylić depresję z buntem czy tzw. złym zachowaniem. Wykonaj test i zareaguj jak najwcześniej.

Przeczytaj artykuł eksperta:

Jak pomagać osobom w depresji?

Poznaj zachowania wspierające osoby w depresji i dowiedz się, jakich zachowań unikać.

Poznaj skalę depresji:

Ilu ludzi na świecie i w Polsce choruje na depresję?

Według Światowej Organizacji Zdrowia do 2030 roku depresja będzie chorobą występującą najczęściej na świecie.